Bloczki betonowe cena i wykorzystanie

Bloczki betonowe, obok cegieł i pustaków,  to jedne z  najbardziej popularnych materiałów  stosowanych w budownictwie. Bloczki  te stosuje się coraz częściej   jako zamienniki cegły lub kamienia. Dlaczego tak jest ?  Postaramy się to pokrótce wyjaśnić.

Po pierwsze bloczki betonowe maja szerokie zastosowanie ze względu na swe właściwości i wygodę stosowania.  Stosuje się je do budowy różnych elementów budynków i to budynków różnego rodzaju i przeznaczenia.  Można  je z powodzeniem stosować jako element konstrukcyjny  –  zarówno w budownictwie jednorodzinnym,  także  w budownictwie  różnego  typu obiektów i pomieszczeń dodatkowych typu garaże, przechowalnie, ale także stosuje się je  budownictwie użyteczności publicznej .  Bloczki betonowe  używane  najczęściej przy stawianiu ścian  konstrukcyjnych zewnętrznych i wewnętrznych ,  ścian działowych w budynkach , piwnic,  ale także z powodzeniem używa się ich do stawiania  stropów czy nawet fundamentów budynków.  Używane sa również przy wykonywaniu podmurówek np. pod ogrodzenia.  Jak więc widać możliwości w tym względzie są szerokie.  Dodatkową  , kolejną zaletą tego materiału jest jego  waga. Z powodzeniem ze względu  na  niezbyt dużą wagę  mogą być wykorzystywane przy budowie ścian czy innych elementów konstrukcyjnych  nawet w domach niepodpiwniczonych. Więcej cennych informacji  można na ten temat  uzyskać  choćby z tego miejsca http://termalica.pl/informacje/beton-komorkowy-co-to-jest

Jeśli chodzi o właściwości tego materiału budowlanego , to należy zaznaczyć, że  bloczki betonowe cechuje  bardzo duża  wytrzymałość na czynniki zewnętrzne, takie jak na przykład  ściskanie, ale  także cechuje je mrozoodporność i wodoszczelność.  Należy zauważyć, że wytwarza się je o różnej wytrzymałości   mechanicznej .  Bloczki są  ponadto materiałami niepalnymi co także jest bardzo  korzystną i oczekiwana w budownictwie  cechą.  Dodatkowo bardzo pewnie i stabilnie utrzymują  różnego typu elementy konstrukcyjne, takie jak wkręty czy śruby. Kolejnym ich atutem jest fakt, że  są wygodne przy murowaniu i stawianiu ścian. Mają bowiem prosty , nie sprawiający trudności w użyciu  kształt – sa to  bowiem prostopadłościany pełne czyli  bez żadnych otworów  przelotowych .

Kolejnym  argumentem na to, ze tak popularne sa bloczki betonowe jest cena tego materiału.

Bloczki betonowe cenowo są bardzo korzystne.  Zauważalna  przystępna cena  bloczki betonowe sprawia, ze jest to materiał  tak popularny i nagminnie wykorzystywany, gdyż budowa  z użyciem tych materiałów jest bardzo ekonomiczna.  A wiadomo, że im taniej tym dla inwestora – czy to indywidualnego  czy  profesjonalnego- zawsze  lepiej i korzystniej.  Szczególnie, że  bloczki  betonowe cena nie tylko wyróżnia  wśród innych materiałów budowlanych  ale także ich właściwości i możliwości zastosowania , które jak już pisaliśmy – są bardzo sa korzystne.  I właśnie z tych względów bloczki betonowe są tak często stosowane i popularne w budownictwie.