Co to jest responsywna strona WWW?

 Jak wynika z badania przeprowadzonego w 2021 roku przez Centrum Badania Opinii Społecznej, już 96% Polaków korzysta z telefonów komórkowych. Coraz częściej wyszukujemy informacji w smartfonie, korzystając z przeglądarek mobilnych. Nikogo nie powinno więc dziwić, że strony internetowe, aby były atrakcyjne dla internautów, muszą być dostosowane do różnego rodzaju urządzeń. Tutaj pojawia się termin „responsywna witryna’’. Co on oznacza? Kto może stworzyć dla Ciebie stronę WWW? Wszystkiego dowiesz się z treści tego artykułu.

Jakie korzyści wynikają z posiadania firmowej witryny?

Dobrze wykonana strona internetowa może okazać się furtką do szybkiego rozwoju firmy. Z jej posiadaniem wiąże się szereg korzyści, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą cieszyć się z ciągle rosnących wyników sprzedażowych. Dlaczego więc warto posiadać firmową stronę WWW? Pozwala ona na:

  • łatwy i szybki dostęp do szerszego grona odbiorców

Ułatwiony dostęp do szerszego grona odbiorców to zaleta szczególnie istotna dla osób, które dotychczas prowadziły wyłącznie sprzedaż na rynku lokalnym. Firmowa strona internetowa pozwala otworzyć się na rynek – dzięki ogólnej dostępności Internetu docieranie do potencjalnych klientów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami nie stanowi najmniejszego problemu.

  • zwiększenie liczby zapytań ofertowych

Strona internetowa jest potężnym narzędziem marketingowym, które może pomóc zwiększyć sprzedaż. Dając potencjalnym klientom możliwość zapoznania się z asortymentem i szansę na kontakt z przedstawicielem sklepu, zwiększamy prawdopodobieństwo doprowadzenia do konwersji, czyli pożądanego przez nas działania. Aby do tego doszło, upewnij się, że Twoja strona WWW jest łatwa w nawigacji i atrakcyjna wizualnie – potencjalni klienci powinni być w stanie łatwo znaleźć to, czego szukają. Stosuj także wezwania do działania – możesz na przykład umieścić przycisk „Kup teraz” na stronach produktów.

  • utrzymywanie kontaktu z klientami

Profesjonalna witryna umożliwia także lepszą obsługę klienta. Internauci w przypadku jakichkolwiek pytań mogą korzystać z formularzy kontaktowych lub czaterów na żywo – pozwoli to na szybkie rozwianie wszelkich wątpliwości, czy to odnośnie sposobów funkcjonowania firmy, czy też samej oferty. Nawiązywanie relacji z odbiorcami przekłada się na budowanie zaufania, dzięki czemu klienci chętniej wracają i przywiązują się do marki.

Czym jest responsywny design?

Responsywny projekt firmowej strony internetowej jest niezwykle istotny. Pozwala on na dostosowywanie się strony WWW do różnych rozmiarów i rozdzielczości ekranu, zapewniając optymalne doświadczenie dla użytkowników niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzystają. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, ponieważ coraz więcej internautów preferuje przeglądanie Internetu za pomocą smartfonów, aniżeli komputerów stacjonarnych.

Responsywny projekt witryny sprawia więc, że strona WWW jest dostępna dla wszystkich – każdy może cieszyć się tym samym poziomem funkcjonalności i wydajności. Co więcej, dopracowanie takiego designu jest nieodłącznym elementem optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek – responsywny projekt ułatwia im indeksowanie witryny. To może prowadzić do zwiększenia ruchu i wyższych wskaźników konwersji.

Projekt responsywnej strony internetowej może być przygotowany przez każdego web dewelopera, który jest dobrze zorientowany w kodowaniu i dobrze rozumie zasady User Experience (UX). UX to zbiór wrażeń, jakich doświadcza użytkownik podczas interakcji z witryną. Przygotowanie projektu zaczyna się zwykle od stworzenia makiety witryny, która pokazuje układ, zawartość i strukturę strony. Po zatwierdzeniu makiety, deweloper może rozpocząć pracę nad projektem wizualnym, upewniając się, że wszystkie elementy są odpowiednio dobrane pod względem wielkości i odstępów dla różnych rozmiarów ekranu. W niektórych przypadkach zespół programistów może być zmuszony do stworzenia oddzielnych wersji mobilnych i desktopowych strony. Wszystkie będą miały jednak tę samą bazę danych, dzięki czemu przeprowadzanie konserwacji i aktualizacji jest znacznie prostsze.

Kto może stworzyć Twoją stronę WWW?

Rosnąca popularność stron internetowych i duże zainteresowanie ze strony właścicieli firm doprowadziło do tego, że na rynku powstało wiele platform umożliwiających samodzielne budowanie stron WWW od podstaw. Przyciągnęły one do siebie wielu przedsiębiorców, w większości zarządzają oni jednak firmami z niskim budżetem. Wynika to z faktu, że rozwiązanie w postaci kreatorów witryn lub platform CMS (systemów zarządzania treścią) jest stosunkowo tanie. Niestety, strony internetowe wychodzące spod szyldu takich platform są zazwyczaj ograniczone pod kątem funkcjonalności i co więcej, nie wyróżniają się na tle innych, ponieważ kreatory oferują szablony, które są powtarzalne.

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna była nowoczesna i unikalna, powinieneś rozważyć podjęcie współpracy z zespołem specjalistów WeNet. Taka decyzja to gwarancja tego, że Twoja strona internetowa będzie dopasowana do Twoich potrzeb, oczekiwań klienta, a także wymagań wyszukiwarek internetowych. To jednak nie wszystko. Taka współpraca wiąże się z szeregiem innych zalet. Specjaliści WeNet oferują także:

  • wsparcie dedykowanego opiekuna,
  • zabezpieczenie witryny certyfikatem SSL,
  • domenę i hosting w pakiecie,
  • gwarancję szybkiego funkcjonowania witryny.

Dodatkowo możesz liczyć na zastosowanie w Twojej witrynie technologii RWD, dzięki której będzie ona dopasowana do różnego rodzaju urządzeń, co jest niezwykle istotne, zwłaszcza w prężnie rozwijającej się erze cyfrowej. Na co więc czekasz? Już dziś wejdź na WeNet.pl i skorzystaj z bezpłatnej wyceny! Rozpocznij przygodę z własną stroną WWW i ciesz się z napływu nowych klientów!