Dywany z materiałów sztucznych

Myśląc o dywanach „sztucznych” myślimy często, że to tandeta. Ale tylko do momentu aż zobaczymy i dotkniemy dywanu, który utkany jest w sposób profesjonalny. Taki dywan z pewnością nie jest tandetny. Sprawdźmy wspólnie jakie dywany mamy w tym przypadku do wyboru.
Dywany zrobione z polipropyleny są z reguły szorstkie, dość nieprzyjemne w dotyku. Ale mają również wiele zalet. Choćby to, że są bardzo odporne, a więc możemy użytkować je przez wiele lat. Nie ścierają się, a ich kolorystyka nie zmienia się. Istnieje możliwość położenia ich nawet na podłodze ogrzewanej, czego nie możemy uczynić w przypadku dywanów z włókien naturalnych. Dywany polipropylenowe są odpowiednie również dla alergików. Dywany heat-seat są jedną z najlepszych ich rodzajów. Imitują one wełnę i nie ulegają szybkiemu zniszczeniu, mimo ciekawej struktury i wygodzie użytkowania. Z kolei dywany poliamidowe są najodpowiedniejszym wyborem jeżeli my albo ktoś z naszych współlokatorów jest alergikiem. Posiadają bardzo różne kolory, są bardzo łatwe w utrzymywaniu czystości.

Bardzo popularne są dywany akrylowe, które są nadzwyczaj miękkie, a włosie jest dość wysokie. Imitują one w sposób niemalże perfekcyjny wełnę. Są przede wszystkim ciepłe i nadają się zarówno do sypialni, jak i do pokoju dziecięcego. Dywany akrylowe mają tak dużo cech pozytywnych, że jeżeli ktoś rozpoczął ich użytkowanie, zawsze do nich wraca. Ważne jednak jest to abyśmy wybrali wysokiej jakości akryl.
Jest to gwarancja długiego użytkowania takiego dywanu.
W wyniku obróbki celulozy powstają dywany wiskozowe. Są one znane ze względu na bogatą kolorystykę, ze względu na to, że są bardzo lekkie, azabrudzenia schodzą z nich bardzo łatwo.
Wybierając rodzaj dywanu do naszych pomieszczeń warto rozważyć wybór tkaniny sztucznej. Nie oznacza to, że będzie ona mniej komfortowa.Czasami wręcz przeciwnie, Również niższa cena przemawia za zastosowaniem tego rozwiązania.

Sprawdź ofertę : Teppi / chodniki dywanowe