Herbata twinings – gdzie kupić dobrą angielską herbatę?

Czy wiesz, że nie w każdym kraju czarna herbata jest równie popularna jak w Polsce? Włosi na przykład zaczynają dzień od kawy, ale już w Wielkiej Brytanii herbata to napój równie popularny jak u nas. Nic dziwnego, że w Polsce mówi się o tym, że dobra herbata to angielska herbata. Choć nie wszystkie herbaty, które mieszane są w Anglii są tak dobre, jak byśmy tego chcieli (jak w każdej branży są lepsze i gorsze produkty) to są i takie, które nie zawodzą smakiem, jak herbata twinings. Gdzie kupić takie mieszanki?

Dobrej jakości herbatę można kupić na przykład na wagę w sklepach specjalistycznych. Mamy tam ogromny wybór rodzajów, także jeśli chodzi o herbaty aromatyzowane. Ale nie każdy ma dostęp do specjalistycznych sklepów, więc dobrze jest skierować swoje kroki także do supermarketu i przejrzeć półki z herbatą. Może i w dobrze zaopatrzonym sklepie osiedlowym znajdzie się perełka w postaci herbaty najwyższej jakości? Najlepiej zwracać uwagę na kraj pochodzenia herbaty, ale także na to, czy jest to herbata liściasta czy ekspresowa. Dobre herbaty liściaste powinny mieć duże, niepołamane liście – wtedy mamy gwarancję, że kupujemy produkt dobrej jakości.
Na szczęście w XXI wieku dobre herbaty możemy kupić także w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: herbata twinings gdzie kupić, żeby znaleźć liczne sklepy, oferujące tę i inne marki dobrych, angielskich herbat.

Kupując herbatę liściastą po raz pierwszy warto pamiętać także o tym, że potrzebować będziemy jakiegoś gadżetu do zaparzania – herbaty nie powinno się parzyć poprzez wsypanie suszu herbacianego bezpośrednio do szklanki. Znacznie lepiej i zdrowiej jest parzyć herbatę na sitku lub specjalnym zaparzaczu. Sprawdzają się też porcelanowe lub ceramiczne kubki z ceramicznymi zaparzaczami. W ostateczności można zaparzyć herbatę w dzbanuszku lub po prostu na zwykłym kuchennym sitku, które na co dzień używane jest na przykład do posypywania deserów cukrem pudrem. Ważne, by po 3-5 minutach parzenia czarnej herbaty oddzielić listki od naparu herbacianego. Na szczęście w sklepach z herbatą można bez trudu kupić także zaparzacze.