Jak wybrać adwokata do spraw rozwodowych?

Decyzja o rozwiązaniu małżeństwa nigdy nie jest łatwa, również w przypadku par, które wspólnie postanowiły się rozejść. Bez względu na to, czy czeka nas prawdziwa, sadowa batalia, czy rozwód będzie tylko formalnością, konieczne jest zatrudnienie adwokata, który będzie nas reprezentować w sądzie. Nie jesteśmy bowiem w stanie przewidzieć, jak się sprawa potoczy, taki specjalista może okazać się nam niezbędny w razie większego nieporozumienia z małżonkiem. Na co zwrócić uwagę wybierając adwokata do sprawy rozwodowej?

Niezależny adwokat czy kancelaria?

Dla wielu osób sprawa rozwodowa będzie pierwszą w życiu sytuacją, która wymaga skorzystania z usług adwokata. Jest jednak całkiem spora grupa ludzi w Polsce, które na stałe współpracują z kancelarią prawną, w zakresie różnorodnych usług, przeważnie związanych z finansami. Jednak nawet jeśli jest tak w naszym wypadku, to ta sama firma niekoniecznie sprawdzi się w przypadku rozwodu, tutaj najlepiej wybrać usługi mecenasa specjalizującego się w prawie rodzinnym. W tym wypadku można zgłosić się do adwokata pracującego indywidualnie, lub też kancelarii specjalizującej się w rozwodach. Druga opcja wydaje się być bardziej prestiżowa – w końcu reprezentowani przez całą firmę możemy zyskać w oczach sędziego wydającego wyrok w naszej sprawie. Jednak w takiej firmie każdy przypadek rozpracowywany jest przez cały zespół prawników, przez co na poszczególnym etapie sprawy będziemy mieć innego reprezentanta. Dlatego wybór samodzielnego adwokata da nam pewność, że będzie on doskonale orientował się w naszej sprawie.

Doświadczenie na wagę złota

W przypadku sprawy rozwodowej większego kalibru, w której będziemy walczyć o np. ustanowienie alimentów lub prawo do opieki nad dziećmi, kluczową kwestią będzie doświadczenie naszego adwokata, które pozwoli mu więcej ugrać w czasie rozprawy. Oczywiście nie oznacza to od razu, że powinniśmy wybierać jedynie spośród sędziwych kandydatów, ale świeżo upieczonego mecenasa lepiej raczej unikać. Oprócz doświadczenia, popartego odpowiednimi referencjami, warto zebrać opinie na temat naszego kandydata. Można je znaleźć w wielu miejscach, na szczególna uwagę zasługują:

  • portale branżowe;
  • opinie znajomych i rodziny;
  • rankingi internetowe.

W przypadku tych ostatnich należy upewnić się, czy były one przeprowadzane przez niezależny organ, zdarzają się bowiem rankingi sponsorowane przez konkretne kancelarie prawnicze.

Polecamy zapoznać się z adresem: https://engelgardt.pl/adwokat-rozwod-poznan/