Jak wybrać dobrego rzeczoznawcę nieruchomości?

Rzeczoznawca to osoba posiadająca szeroką i specjalistyczną wiedzę z danego zakresu, a jej informacje mogą być przydatne w sprawach o podłożu prawnym. Rzeczoznawca nieruchomości zajmuje się więc, jak sama nazwa wskazuje aspektami związanymi z każdym rodzajem nieruchomości, głównie są to kwestie wyceny. 

Dlaczego rzeczoznawca nieruchomości jest potrzebny?

Poprawna wycena nieruchomości w większości czynności prawnych i transakcji stanowi absolutną bazę do dalszego działania. Wydawać by się mogło, że ustalenie wartości nieruchomości jest proste i nic bardziej mylnego. Szybko okazuje się, że bez pomocy wykwalifikowanego specjalisty się nie obejdzie – dlatego warto skorzystać z usług rzeczoznawczy nieruchomości. Więcej na www.wycenawlodarczyk.pl/wycena-nieruchomosci-katowice

Wycena nieruchomości przez takiego rzeczoznawcę daje klientowi przede wszystkim poczucie spokoju, że cała procedura odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami, a jej wynik będzie wiarygodny. Uzyskujemy tym samym wysokie poczucie pewności, co do uzyskanych informacji w związku z wyceną. 

Rzeczoznawca nieruchomości – jaki powinien być?

Wybór właściwego rzeczoznawcy powinien być przemyślany, choć czasem wydawać by się mogło, że wystarczy wybrać pierwszą, lepszą osobę. Mimo wszystko rzeczoznawca nieruchomości bierze w ręce zazwyczaj dużą część naszego majątku, dlatego warto mieć pewność, że osoba, na której usługi się zdecydowaliśmy posiada pewne cechy. 

Rzeczoznawca nieruchomości powinien przede wszystkim odznaczać się dużym profesjonalizmem – uwidacznia się to często zarówno w sposobie rozmowy, mówienia i przekazywania informacji, ale również w czynach. Z taką cechą wiążą się inne ważne aspekty takie jak obowiązkowość, terminowość i rzetelność. Po drugie, taka osoba powinna być także zorientowana w aktualnie obowiązujących przepisach oraz posiadać jak największe doświadczenie zawodowe. Dlatego warto wcześniej zapoznać się z osobą rzeczoznawcy nieruchomości na przykład poprzez wizytę na jego stronie internetowej i dowiedzieć się o nim czegoś więcej. 

Ostatnią rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę niemal w pierwszej kolejności są uprawienia – rzeczoznawca nieruchomości musi być uprawniony do wykonywania swojego zawodu. Każda taka osoba powinna podawać numer swoich uprawnień, aby można było się z nimi zapoznać.