Jak wybrać najlepszy wózek dziecięcy 3w1?

Dopiero co zobaczyliście na teście ciążowym magiczne dwie kreski a już minęło prawie 9 miesięcy i niedługo zostaniecie rodzicami. Za wami już pewnie dużo zakupów. Na tym etapie wyprawka powinna być już skompletowana a torba do szpitala dawno gotowa.

Temat pojazdu dla waszego malucha zostawiliście sobie na koniec. Nic dziwnego. Wózki dziecięce 3w1 to bardzo rozległy temat. W internecie aż huczy od opinii rodziców albo wychwalających daną markę pod niebiosa albo narzekających na konkretny model. Wybór odpowiedniego wózka to niebagatelna sprawa. W końcu to w nim wasza pociecha będzie spędzać na początku bardzo dużo czasu. Nie bez powodu na osiedlowych alejkach i parkowych dróżkach można spotkać krążących tatusiów, mamy lub babcie.

Maluchy uwielbiają spać w czasie jazdy wózkiem lekko kołysane wibracjami w czasie jazdy. Nie próbuj się nawet zatrzymywać! Alarm w postaci płaczącego dziecka gotowy.

Co dokładnie oferuje wyposażenie wózków 3w1? Po pierwsze w skład zestawu wchodzi gondola, od której zaczyna użytkowanie noworodek. Jest w niej ułożony na leżąco i zazwyczaj korzysta przez kilka pierwszych miesięcy życia dopóki gondola nie stanie się za mała. Po tym czasie do stelażu można przymocować siedzisko spacerowe. Dziecko będzie w nim zajmowało siedzącą pozycję ale zwróć uwagę na to, czy jest opcja rozłożenie do pozycji leżącej – gdy maluch zaśnie zdecydowanie wygodniej będzie mu rozłożyć się na płasko. Trzeci element wózka to fotelik samochodowy. Można go zamontować bezpośrednio do stelaża bądź użyć adapterów. Zazwyczaj służy do momentu aż dziecko osiągnie wagę 13 kg czyli mniej więcej do roku.

Wiemy już dlaczego wybór wózka jest taki ważny. Teraz czas zastanowić się jakie czynniki trzeba wziąć pod uwagę:

  • waga – mieszkasz na 4 piętrze bez windy? Sprawdź czy dasz radę wnieść całą konstrukcję bez problemu lub czy zdemontowanie gondoli jest wystarczająco łatwe i szybkie żeby sprawnie przenieść dziecko w samej gondoli. Czas reakcji będzie szczególnie ważny przy płaczącym maluchu. Najlepiej przetestuj mechanizm jeszcze w sklepie.
  • amortyzacja – będziesz używać wózka tylko na chodnikach w mieście czy zdarzy Ci się spacerować po leśnych wyboistych dróżkach? Zadbaj o komfort malucha i sprawdź, czy wózek posiada odpowiednią amortyzację
  • bagażnik – w czasie spacerów na pewno będziesz zahaczać o pobliskie sklepy. Upewnij się, że bagażnik wózka jest pakowany i łatwo dostępny
  • Jak widać wózki dziecięce 3w1 oferują mnóstwo zalet:
  • „rosną” wraz dzieckiem – nie musisz martwić się o to, że za chwile trzeba kupić kolejny sprzęt. Gdy tylko gondola będzie za mała po prostu montujesz siedzisko spacerowe a gdy maluch zaśnie w foteliku, możesz bez budzenia przenieść go do domu
  • jest to ekonomiczna opcja na pierwsze lata życia malucha
  • wielofunkcyjność i kompaktowość

Wybór wózka może na początku wydawać się trudny i przytłaczający. Dajcie sobie chwilę czasu na przejrzenie oferty sklepów internetowych, porównajcie oferty ale koniecznie obejrzyjcie wybrany model w sklepie stacjonarnym. W końcu nie ma to jak jazda próbna. 

Wózki dziecięce: https://www.dzieciecemarzenia.pl/22-3-funkcyjne-3w1

  • używane suzuki - mmcars.suzuki.pl