Komu rower trójkołowy rehabilitacyjny ułatwi życie?

Komu rower trójkołowy rehabilitacyjny ułatwi życie?

Aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem życia. Popularne powiedzenie 'ruch to zdrowie’ ma swoje konkretne podstawy. Niemalże każda forma ćwiczeń praktykowana w bezpiecznym i umiarkowanym stopniu, może znacząco poprawić kondycję organizmu. Pozytywnie wpływa na sprawność, wytrzymałość, ale i krążenie oraz układ oddechowy. I choć wiele osób dorosłych twierdzi, że czasy, gdy byli aktywni fizycznie, mają już za sobą, okazuje się, że wiek nie jest ograniczeniem. Bariery powstają jedynie w głowach, a prawdziwe chęci oraz motywacja są tego potwierdzeniem. Nowoczesne sprzęty takie jak rowery trójkołowe, dają możliwość uprawiania sportu nie tylko osobom w podeszłym wieku, ale i osobom niepełnosprawnym. Dlaczego warto zdecydować się na rower trójkołowy?

Jak działają rowery trójkołowe?

Rowery trójkołowe rehabilitacyjne odbiegają swoją konstrukcją od klasycznych modeli. Zbudowane są z przedniego koła z układem kierowniczym, a także dwóch tylnych oraz ramy. Ta znajduje się blisko podłoża, co ułatwia użytkownikom wejście na pojazd. Natomiast obecność 2 stabilnych, tylnych kół, gwarantuje stabilność oraz równowagę. Dlatego też rowery trójkołowe dla niepełnosprawnych, umożliwiają im bezpieczną jazdę mimo dokuczających na co dzień schorzeń.

Rodzaje rowerów trójkołowych

Najlepsze sklepy posiadające w swoim asortymencie rowery trójkołowe inwalidzkie oraz rowery trójkołowe dla seniora, oferują zazwyczaj dwa rodzaje urządzeń. Mechaniczne dają możliwość poruszania się w ramach ćwiczeń rehabilitacyjnych. Działają stymulująco na układ mięśniowy, angażując do pracy przede wszystkim łydkę, dwugłowy oraz czterogłowy uda. Tego rodzaju rowery rehabilitacyjne mogą przyspieszyć postępy w leczeniu uciążliwych schorzeń. Alternatywą dla nich są elektryczne rowery trójkołowe. Nowoczesne modele zostały dostosowane do potrzeb osoby niepełnosprawnej bądź w podeszłym wieku, tak aby mogły czerpać satysfakcję z aktywności na świeżym powietrzu. Ich silnik włącza się automatycznie z chwilą rozpoczęcia pedałowania, a wyłącza wraz z przerwaniem czynności.

Zalety rowerów rehabilitacyjnych

Największą zaletą pojazdów trójkołowych jest możliwość aktywizacji bez ograniczeń. Urządzenia takie jak rowery trójkołowe dla seniora oraz rowery rehabilitacyjne trójkołowe dla osób niepełnosprawnych są dowodem na to, że w sporcie nie ma miejsca na wykluczenia. Stanowią świetną formę rehabilitacji dla osób chorujących na stwardnienie rozsiane, niedowład lub zaniki mięśni, a także odczuwających dolegliwości reumatoidalne. Odpowiednio dostosowana konstrukcja ułatwia wsiadanie i zsiadanie z pojazdu, a tylne koła pozwalają utrzymać równowagę kierującemu. Trójkołowe rowery rehabilitacyjne ułatwiają zatem wykonywanie codziennych czynności.  To forma udogodnienia, umożliwiająca m.in. transport zakupów bądź cięższych produktów w koszyku.

Rowery trójkołowe dla niepełnosprawnych oraz osób starszych, cieszą się coraz większą popularnością. W sklepach specjalizujących się w sprzedaży tego rodzaju asortymentu, można znaleźć różnorodne modele, gwarantujące użytkownikom cierpiącym na różnorodne schorzenia komfortową, a przede wszystkim bezpieczną jazdę.