Kredyt na samochód – jaki wybrać?

Podjęcie decyzji o sfinansowaniu samochodu poprzez wzięcie kredytu stanowi najczęściej dopiero pierwszy etap. Kolejnym jest wybranie odpowiedniego banku i, co się z tym mocno wiąże, najlepszej dla nas oferty – to już nie jest tak łatwe, jakby się mogło w pierwszym momencie wydawać. Istnieją trzy główne rodzaje kredytów i należy dokładnie rozważyć, który z nich jest najkorzystniejszy w naszej sytuacji.
Pierwszym typem kredytu jest kredyt tradycyjny, właściwie bardzo zbliżony swoimi zasadami do kredytu gotówkowego – w obu przypadkach miesięczne raty mają stała kwotę, nie trzeba też posiadać wkładu własnego. Co więcej można dowolnie określić sobie okres kredytowania, od 6 miesięcy, aż po 10 lat. Kolejną opcją są kredyty samochodowe jednoratowe – całość opiera się na tym, że na samym początku posiadamy wpłatę własną rzędu połowy wartości samochodu, następnie ustalamy datę, kiedy spłacimy pozostałą część. Do zalet tej formy kredytu należy na pewno to, że zwykle nie jest ona oprocentowana – ma to związek z tym, że najczęściej oferują ją banki, posiadające umowy z konkretnymi dystrybutorami samochodowymi, nie zależy im więc na pozyskaniu dodatkowych środków z kredytu, ale na tym, by klient zdecydował się na zakup samochodu u danego producenta.

Ostatnią formą kredytu, bardzo ostatnio modną, są kredyty samochodowe balonowe – to bardzo dobra opcja dla tych, którzy spodziewają się przypływu gotówki za jakiś czas lub po prostu lubią często zmieniać samochodu. Na czym polega taki kredyt? Comiesięczne raty kredytowe są stosunkowo niskie, za to ostatnia rata stanowi 20% całej wartości kredytu. Na jej spłatę można wziąć oddzielny kredyt, który ją pokryje, a który na spokojnie sobie z czasem spłacimy. Sporo osób jednak korzysta z tej formy i w ostatnim miesiącu decyduje się na sprzedaż samochodu – za sumę ze sprzedaży pokrywa ostatnią ratę i jednocześnie posiada jakiś wkład własny na zakup kolejnego auta. Co więcej nie musimy szukać nabywcy dla naszego samochodu, możemy go sprzedać bezpośrednio u dealera u którego go zakupiliśmy – całe formalności to kwestia kilku godzin.

Źródło – najlepszy kredyt samochodowy Getin