Kuchnie na wymiar – zalety

Kiedy robimy remont domu czy mieszkania prędzej czy później staniemy przed dylematem jak urządzić kuchnię, najważniejsze pomieszczenie w domu i królestwo każdej gospodyni. Chcemy aby było ono jak najbardziej funkcjonalne, wygodne i stylowe zarazem. Na rynku jest wiele gotowych zestawów mebli kuchennych i pasującego do nich wyposażenia, jednak jest to mało elastyczne rozwiązanie i zdecydowanie lepszym wydają się być kuchnie na wymiar.
Największą ich zaletą jest przede wszystkim możliwość pełnego wykorzystania każdej powierzchni w pomieszczeniu kuchennym i odpowiedniego ich zagospodarowania. Jeśli nasza kuchnia jest nietypowa to dzięki meblom robionym na zamówienie można odpowiednio rozmieścić poszczególne ich elementy idealnie dopasowując je do pomieszczenia. Sami możemy zadecydować jaki ma być rozmiar poszczególnych szafek czy szerokość blatów lub szuflad. Gotowe meble nie dają takiej możliwości i maja zazwyczaj stałe z góry ustalone wymiary pasujące niestety tylko do typowych, standardowych pomieszczeń kuchennych. Meble robione na zamówienie są więc najlepszym rozwiązaniem do małych kuchni, w których trzeba dokładnie rozplanować położenie całego wyposażenia tak aby nie mieć wrażenia nadmiernego zagracenia powierzchni.
Kuchnie na wymiar dają nam również poczucie indywidualności, możemy mieć wrażenie że sami jesteśmy autorem całego projektu i możemy chwalić się tym przed znajomymi czy rodziną. Mamy przecież faktyczny wpływ na każdy element wyposażenia i miejsce w którym się znajduje. Niepodważalną zaletą kuchni robionych na zamówienie jest również możliwość zabudowy całego sprzętu AGD i innego wyposażenia. Dzięki temu możemy zachować jednolity efekt wizualny, którego nie psują elementy nie pasujące np. do wzoru czy koloru mebli. Szczególnie sprawdza się to w przypadku sprzętu o dużych rozmiarach takich jak lodówka, zmywarka, kuchenka gazowa lub elektryczna czy okap kuchenny. Dobrze wykonana zabudowa kuchni skutecznie je ukryje przy jednoczesnym zachowaniu swobody ich używania.

Źródło – http://www.git-meble.pl/indeco.html