Magazyn – własny czy wynajęty?

W przypadku każdej rozwijającej się firmy, zajmującej się produkcją, nadchodzi w końcu moment, gdy musi się ona zastanowić nad pozyskaniem dodatkowej przestrzeni na swoje produkty. Pojawiają się dwie opcje – wybudować własny magazyn lub wynająć jakiś na swoje potrzeby. Obie opcje mają zarówno wady, jak i zalety, z których należy sobie zdawać sprawę. Z jednej strony budowa magazynu oznacza umiejscowienie go w najkorzystniejszym dla nas miejscu, z drugiej, firmy oferujące powierzchnie magazynowe najczęściej tworzą magazyny w miejscach najlepszych komunikacyjnie i logistycznie. Może więc być tak, że na pierwszy rzut oka lokalizacja magazynu wydaje się nam mniej korzystna, w rzeczywistości zaś patrząc na wszystko całościowo jest tak naprawdę lepsza.
To, czym najczęściej martwią się właściciele firm, zastanawiający się nad skorzystaniem z oferty przedsiębiorstw, oferujących powierzchnie magazynowe, jest ich stan techniczny oraz bezpieczeństwo. Być może utarła się gdzieś w naszej świadomości wizja zaniedbanego magazynu bez okien, do którego każdy może wejść, jeśli chce – trochę taki obraz z amerykańskich filmów, w których to w magazynach rozgrywają się często różnego rodzaju imprezy, spotkania czy inne, mniej lub bardziej komfortowe sytuacje. Wizje te, choć wyjątkowo plastyczne i wielokrotnie tak właśnie przedstawione w filmach, nie mają nic wspólnego z tym jak dzisiaj naprawdę wyglądają magazyny, oferujące powierzchnię magazynową do wynajęcia – nowoczesne systemy monitoringu, w tym przeciwpożarowe, ale też kontrolujące temperaturę i rozbudowane systemy wentylacyjno-klimatyczne, to tylko mała część tego, co oferują takie miejsca.

Jedno jest pewne – przechowywane w takich magazynach produkty są w pełni bezpieczne i chronione. Dodatkowo często oferują również dodatkowe usługi logistyczne, takie jak konfekcjonowanie, obsługę zwrotów, kontrolę jakości czy załadunek i rozładunek dostaw – wszystko po to, by klient mógł skorzystać z możliwie jak najbardziej kompleksowych usług, poświęcając na całość jak najmniejsze nakłady czasu i pracy.

Źródło – http://www.rozarent.pl/powierzchnie/