Magnetix Lamination – lider polskiego rynku klejenia tekstyliów

Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wręcz otaczają nas różnego rodzaju klejone tekstylia. Korzystamy z nich m,in. jadąc samochodem i autobusem, lecąc samolotem na wakacje, odwiedzając gabinety medyczne czy po prostu nosząc ubrania. Liderem polskiego rynku klejenia tekstyliów pianką poliuretanową oraz klejem poliuretanowym jest Magnetix Lamination. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie przedsiębiorstwa.

Najwyższa jakość usług od 1996 roku

Przedsiębiorstwo Magnetix Lamination zostało założone na początku lat 90. XX wieku, natomiast usługę klejenia tekstyliów oferuje od 1996 roku. Firma dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym przystosowanym do laminowania płomieniowego i klejowego, jak również do krojenia i wytłaczania laminatów.

To warto wiedzieć

Magnetix Lamination to jedyne przedsiębiorstwo w Polsce, które świadczy kompleksową usługę laminowania płomieniowego lub klejowego wraz z usługą wykrawania zalaminowanych tkanin oraz możliwością wygrzewania wykrojonych elementów w technologii w. cz.

O najwyższej jakości realizowanych usług i dostarczanych produktów świadczą nie tylko pozytywne opinie klientów, ale także przyznane firmie certyfikaty, w tym ISO 9001 TUV Management Service oraz uzyskany we wrześniu 2013 roku TS 16949.

Ciekawostka

Magnetix Lamination laminuje aż około 8 000 000 metrów bieżących materiału rocznie.

Stosunkowo niedawno w ofercie Magnetix Lamination pojawiła się usługa zgrzewania w. cz., czyli wysokimi częstotliwościami. W połączeniu z laminowaniem oraz komputerowym rozkrojem pozwala to kompleksowo zrealizować usługę wygrzewania różnego rodzaju termoplastycznych materiałów do rozmiaru 100 x 160 cm oraz laminatów piankowych.

Warto również wspomnieć o automatycznej, sterowanej komputerowo krojowni tkanin, która zapewnia precyzyjne krojenie wszelkiego rodzaju tkanin i dzianin, materiałów technicznych, dekoracyjnych, laminatów, jak i różnych pianek.

Usługi dla kluczowych sektorów

Magnetix Lamination dostarcza profesjonalne laminaty dla przedsiębiorstw z wielu branż przemysłu, w tym:

  • Automotive – m.in. pokrowce na siedzenia, materiały do produkcji podsufitek, osłon przeciwsłonecznych, wykładziny samochodowe, elementy wygłuszające, izolacje termiczne itd.
  • Meblowej – laminowane skaje, materiały skóropodobne, wigofile, włókniny puszyste oraz igłowane, lny, wszystkie rodzaje tkanin meblowych itd.
  • Medycznej – materace rehabilitacyjne, prześcieradła medyczne, stabilizatory, maty rehabilitacyjne, elementy do łóżek medycznych itd.
  • Odzieżowej – laminaty na bazie polarów, do produkcji odzieży sportowej, z przeznaczeniem na odzież narciarską, do produkcji futer, bielizny i kostiumów kąpielowych itd.
  • Technicznej – Magnetix Lamination, dzięki technologii laminowania klejowego hot-melt, oferuje laminaty dla budownictwa, branży reklamowej czy wojskowej.
  • Zabawkarskiej – m.in. włókniny puszyste, igłowane itd.

Wszyscy korzystamy z produktów Magnetix Lamination

Każdy z nas na co dzień ma bezpośredni kontakt z różnego rodzaju laminatami, które są dziś praktycznie niezbędne chociażby do produkcji odzieży czy obuwia. Wystarczy wspomnieć, że laminaty wykorzystuje się do wytwarzania kurtek, spodni, bluz, spódnic, czapek i szalików na bazie polarów, do produkcji odzieży narciarskiej, nakryć głowy, odzieży roboczej, obuwia sportowego, ochronnego i roboczego, pantofli czy wewnętrznej wyściółki butów.

Z pełną ofertą i zakresem kompetencji Magnetix Lamination można się zapoznać na stronie internetowej https://magnetix-lamination.com/.

  • IT lawyer poland - gfplegal.pl