Metale kolorowe – co oddać na skup?

Nie każdy z nas musi być ekspertem w każdej dziedzinie. Najlepiej jest, kiedy człowiek zna się doskonale na jednej rzeczy, a też nie zawsze tak wychodzi. „Metale kolorowe” – określenie, które za pewne każdy z nas gdzieś słyszał, ale nie dokładnie wie o co chodzi. Kiedy dołączymy do tego nazwę „metale szlachetne” albo „metale rzadkie” możemy naprawdę zapaść w zamyślenie, z którego długo nie wyjdziemy. Warto jednak poznać kilka z tych pojęć, ponieważ cenne zbiory, jakie znajdziemy, np. podczas sprzątania piwnicy, czy garażu mogą niepotrzebnie wylądować w śmietniku. Ich przeznaczenie może być zupełnie inne niż kosz, np. skup. Czy warto! Z pewnością! Zatem przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się czym są metale kolorowe i jak możesz je spożytkować.
Co to są metale kolorowe?
Niektórzy myślą, że metal kolorowy musi być jak sama nazwa wskazuje – kolorowy, a jest to omylne. Określenie kolorowe, wskazuje na to, że metale te są niezależne i nie mają domieszek żelaza. Są łatworozpoznawalne, ponieważ błyszczą, mają bardzo charakterystyczny połysk, dobrze przewodzą ciepło (nie sprawdzaj tego sam!)
Metale kolorowe mają różną przydatność i właściwośći. Są w jednej grupie, ponieważ ogólna kwalifikacja miała oddzielić je od tych, które posiadają elementy żelaza.
Przykłady metali kolorowych: magnez, aluminium, tytan, cynk, kadm, cyna, ołów, bizmut, cyrkon, kobalt, nikiel, miedź, pallad, srebro, platyna, złoto, molibden, tantal, wolfram.
Co oddać na skup?
Wielu z was ma już na pewno pomysły na to co sprzedać. Każdy wie, że za zerwany łańcuszek albo jeden kolczyk można zgarnąć uczciwą sumę. Złoto to metal drogi i warty swojej ceny. Srebro jest dużo popularniejsze, a w domach jeszcze częściej mamy miedziane przedmioty, na przykład w postaci rur. Aluminium to także popularny metal, wykorzystywany przy produkcji kabli. Warto je oddać mimo tego, że nie zarobimy na nich milionów, ale lepsze to niż zanieczyszczanie środowiska.
Co odkładać podczas sprzątania?
Do sprzedaży możemy wykorzystać: puszki, kable aluminiowe, nakrętki aluminiowe, aluminiowe rolety z pianką izolacyjną lub żaluzje, aluminiowe felgi, chłodnice, płytki akumulatorowe (ołowiane), miedziane kable, silniki, grzałki miedziane.

Źródło informacji – http://www.stellmet.pl/oferta – skup metali kolorowych