Opaski kompresyjne

Artykuł przygotował portal GetFitClub.

Opaski kompresyjne są przez lekarzy szczególnie polecane osobom, które intensywnie trenują i w związku z tym ich mięśnie zmuszane są to szczególnego wysiłku.
Opaski kompresyjne  nie tylko zwiększają wydajność pracy mięśni i je stabilizują, ale również powodują bardziej sprawny przepływ krwi w tętnicach, co ma bardzo korzystny wpływ na stan serca, dotlenienie mięśni oraz usuwanie toksyn z organizmu.
Ich stosowanie zmniejsza ryzyko występowania obrzęków łydek czy stóp, co przyczynia się do szybszej regeneracji stawów i mięśni np. po maratonie, czy górskich wędrówkach. Ryzyko powstawania zakwasów, czy urazów też więc zostaje ograniczone do minimum. Opaska zapewnia regularny ucisk na całej powierzchni, co zwiększa wydajność mięśniową, ale jednocześnie nie tamuje przepływu krwi.
Na rynku można wyróżnić kilka rodzajów opasek kompresyjnych, których cena waha się w okolicy 200,00zł:
Podkolanówki, które mają długość od kostki po kolano, z wyłączeniem jego samego
Skarpetki krótkie, sięgające kostki, dzięki czemu minimalizują dolegliwości związane z ewentualnymi stanami zapalnymi.
Skarpetki długie, szczególnie polecane biegaczom, z uwagi na długość sięgającą łydki.
Rękawki, dedykowane pływakom wyczynowym.
Opaski kompresyjne są bardzo przydatne osobom intensywnie uprawiającym sporty tj. bieganie, triathlon, pływanie. Mimo iż zakup ten nie należy do najtańszych, to posiadanie tego typu gadżetu znacznie poprawia komfort życia i daje ulgę przeciążonym mięśniom, przyczyniając się do szybszej ich regeneracji.

Polecamy produkty ze sklepu – https://nowoczesnysport.pl/odziez-kompresyjna