Organizowanie wesela w kolorze…

Coraz więcej młodych par, organizując wesele decyduje się na określony motyw tak stylistyczny, jak i kolorystyczny. Starszemu pokoleniu może się to wydawać nieco dziwne, w końcu podstawowym kolorem ślubu od zawsze była biel – i jest tak nadal, co do tego nie ma wątpliwości. Każda panna młoda nadal marzy o pięknej, białej sukni w której będzie mogła spełnić swoje dziewczęce marzenie o zostaniu księżniczką, choćby na ten jeden dzień. Nie znaczy to jednak, że poza bielą nie może być żadnego innego koloru. Sama biel, choć piękna, może się wydać nieco jednolita i rozmyta, warto więc podkreślić ją za pomocą jakiegoś mocnego akcentu kolorystycznego.

Dzięki temu biel będzie się jeszcze bardziej rzucać w oczy, a poza tym uniknie się bałaganu kolorystycznego, który pojawia się czasem, gdy nie ustali się jednej barwy głównej. To, czy tą barwą będzie błękit, zieleń czy czerwień zależy już od pary młodej, chociaż warto tu też wziąć pod uwagę takie aspekty jak pora roku czy klimat wesela. Przykładowo przy organizowaniu wesela zimą warto pokusić się o mocne akcenty o chłodnej barwie, które pięknie będą się prezentować ze śniegiem, natomiast wiosną i latem lepiej sięgnąć po barwy ciepłe, które nabiorą intensywności pod wpływem słońca. Inną opcją jest też połączenie dwóch kolorów, które w dodatku będą pasowały do stylu w jakim para chce urządzić wesele. Np. biały i niebieski będą ładną podstawą do wesela w stylu marynarskim, a złoto i brąz do wesela urządzanego z przepychem.

W czym powinien się objawiać kolor przewodni, żeby ładnie współgrał z całością, jednocześnie nie przytłaczając nikogo? Tak naprawdę chodzi o drobne akcenty, które zebrane razem stworzą ładną i spójną całość. Można zacząć zabawę z kolorem już od zaproszeń – będzie to coś w rodzaju zapowiedzi kolorystycznej wesela. Co do samego ślubu, to kolor przewodni oczywiście może wystąpić w strojach ślubnych pary młodej (szarfa w sukni, buty, biżuteria, torebka, muszka czy krawat pana młodego – można wybrać jeden z dodatków, można więcej, byle nie przesadzić). Barwny akcent można też oczywiście umieścić w dekoracjach – serwetkach, obrusach, świeczkach czy kwiatach. Kolor może też gościć na torcie weselnym czy w upominkach dla gości. Organizowanie wesela kolorystycznego może przynieść wiele radości i przede wszystkim dać wspaniały efekt – miejsc, które można podkreślić kolorem jest sporo, tak samo jak barw do wyboru, ważne jest, żeby zachować w tym wszystkim niezbędną równowagę.

Źródło – http://zacisze-dabrowa.pl/wesele-z-noclegiem/