Rejs po Bałtyku hitem lata!

Gdy nie wiesz, gdzie masz się wybrać na wakacje, zazwyczaj przeszukujesz internet. Na pierwszy rzut oka wśród wakacyjnych ofert podróżniczych da się znaleźć jedynie wycieczki all-inclusive. Wszyscy teraz korzystają z biur podróży i szukają oferty last minute. Jeśli chcesz czegoś w podobnej cenie, mam dla ciebie propozycję. Może rejs po Bałtyku?

Dlaczego rejs?
Wycieczka po Morzu Bałtyckim trwa z reguły tydzień. Dostajesz się wtedy na pokład typowego, pasażerskiego statku i wypływasz w morze. Na promie są organizowane różne imprezy dla młodych pasażerów. W większości ofert co jakiś czas wycieczka zatrzymuje się w jakimś porcie. Możesz popłynąć do Danii, Szwecji, Finlandii… Najpopularniejszymi punktami podróży są wyspy na Morzu Bałtyckim, choćby duńską Bornholm lub szwedzką Gotland. To prawda, nie zwiedzisz całego państwa skandynawskiego, zaledwie jego wybrzeże, ale czym to się różni od wycieczek z biura podróży? Czyż nie spędza się podczas nich większości czasu w hotelu?
Będziesz mieć możliwość spróbowania klasycznych potraw danego regionu.

Rejs po Bałtyku jest urozmaiceniem. Na pewno wyróżnisz się wśród znajomych z pracy. Tym bardziej, że podczas niego masz możliwość zdobycia patentu żaglowego. Zostajesz wtedy członkiem załogi statku i bierzesz udział w wachtach nawigacyjnych i kambuzowych. Na koniec otrzymujesz formularz zawierający opinię z wycieczki, ilość przepłyniętych godzin i mil. Dokument ten jest twoją przepustką do dalszej morskiej kariery, jeśli masz ochotę w przyszłości otrzymać tytuł kapitana jachtowego.
Każdy rejs ma swoje zasady, dlatego warto wpierw skontaktować się z organizatorem wycieczki i poznać podstawowe reguły.

Czy rejs po Bałtyku jest dla każdego?
Tak. Jeśli masz chorobę morską, powiadom organizatora wyprawy. Wiele zależy od częstości postojów oraz trasy rejsu. Są rejsy typowo turystyczne, podczas których codziennie odwiedzasz inny zakątek, inne wybrzeże. Są też wyprawy prawie profesjonalne, gdzie się szkolisz do patentu żaglowego. Ogólnie rejs jest bezpieczną wyprawą i nie zdarzają się wypadki czy uchybienia.