Relaks i kompleksowe działanie

basen-solankowy

Lecznicze właściwości wód mineralnych nie są niczym nowym – były stosowane już dawniej, kiedy to mówiono, że ktoś jedzie „do wód” w celach zdrowotnych. Dzisiaj kąpiele solankowe wróciły do łask, a nawet więcej, stały się bardzo popularne. I naprawdę nie ma w tym nic zaskakującego, zważywszy na to jak wiele właściwości ma taka kąpiel i to zarówno pod względem działania zewnętrznego, jak i wewnętrznego.

Kąpiele solankowe są często stosowane we wszelkiego rodzaju ośrodkach SPA, tym bardziej, że lista wskazań do takiej kąpieli jest naprawdę długa, a wszystko to dzięki jej leczniczym właściwościom. Kiedy warto rozważyć taką kąpiel? Właściwie jest to zabieg polecany każdemu, niezależnie od wieku i kondycji. Wyjątkami są:

  • kobiety w ciąży
  • osoby z niewydolnością zastawek sercowych
  • osoby z nadczynnością tarczycy
  • chorzy na gruźlicę lub nowotwory
  • osoby z otwartymi ranami lub ubytkami skóry
  • osoby z niewydolnością jajników

Wszyscy inni mogą bez obaw korzystać z dobrodziejstw kąpieli solankowych. Ich wpływ na organizm jest ogromny i niezaprzeczalny. Basen solankowy to coś, co bardzo dobrze wpływa na urodę – rozszerza pory, dzięki czemu organizm uwalnia się od toksyn, kwasu moczowego i kwasu mlekowego, w zamian wchłaniając liczne minerały, w które bogata jest solanka. Dodatkowo kąpiele w solance oczyszczają, odżywiają i nawilżają skórę – zyskuje ona przez to na miękkości, gładkości i elastyczności Pod względem zewnętrznym solanka spowalnia też starzenie się skóry, posiada działanie antycellulitowe oraz działa odkażająco, pomagając w zwalczaniu trądziku i innych zmian skórnych.

Kąpiele solankowe mają jednak wpływ nie tylko na wygląd, oprócz tego poprawiają też krążenie krwi, łagodzą obrzęki, bóle mięśniowe oraz reumatyczne. To jednak nadal nie wszystkie właściwości wody solankowej, przyspiesza ona też spalanie tłuszczu, zwęża naczynia krwionośne i poprawia przepływ krwi w nogach, zwalczając tym samym obrzęki.

Tak naprawdę warto też pamiętać o tym, że kąpiel solankowa to też w pewnym sensie forma relaksu, a to, że przy okazji relaksu nasz organizm wzmocni się na kilka innych sposobów, możemy potraktować jako miły dodatek.