Transport międzynarodowy – informacje

W dzisiejszych czasach bez problemu transportujemy towary pomiędzy krajami zarówno w Unii Europejskiej jak i po za nią. Transport morski, powietrzny, lądowy – który z nich jest najpopularniejszy i najtańszy? Międzynarodowy transport drogowy jest najtańszy spośród możliwych. Nic więc dziwnego, że jego popularność nie traci wraz z rozwojem pozostałych możliwości. Transport powietrzny ma jednak niezastąpiony plus – czas. Można zdecydowanie szybciej przetransportować dany towar, jednak jego cena jest zdecydowanie wyższa. Transport po wodach morskich dotrze na każdy kontynent i również jest w stanie wziąć na pokład większą ilość towaru. Tu jednak czas jest o wiele dłuższy i różne niebezpieczeństwa czekają na wodzie. Między innymi u wybrzeży Afryki zdarzają się regularne ataki piratów, którzy zachęceni brakiem ochrony na statkach często wykorzystują okazję, by się wzbogacić. 

Międzynarodowy transport drogowy wykorzystuje pojazdy samochodowe, często wyposażone w przyczepy i naczepy. W Polsce wiele firm (przewoźników) oferuje transport nie tylko towaru, ale i ludzi. Aby móc oferować taką usługę jak międzynarodowy transport drogowy należy postarać się o licencję dla swojej działalności gospodarczej. W zależności od tego, jakie usługi transportu oferuje firma można się starać o licencję na przewóz rzeczy oraz licencję na przewóz osób. Aby otrzymać pozwolenie należy złożyć wniosek w odpowiednim miejscu oraz go opłacić. Wysokość opłaty zależy od wielu czynników m. in. od tego na jak długi okres czasu taka licencja ma być wydana. Należy pamiętać, że każdą wydaną decyzję można cofnąć jeśli przewoźnik nie spełnia wszystkich wymagań. Więcej dowiesz się na stronie https://aw-polska.pl/transport-drogowy-miedzynarodowy/

Kontrolę podczas wykonywania usługi jaką jest międzynarodowy transport drogowy może oczywiście wykonać policja, a także straż graniczna. Dodatkowo uprawionymi do kontroli jest służba celna, a także Inspekcja Transportu Drogowego. Należy pamiętać, że w szczególnych przypadkach kontroli na terenie leśnym może dokonać straż leśna. Międzynarodowy transport drogowy to dział, który cały czas prężnie się rozwija. 

  • Od czego zależy: SEO - s90.pl WIN6 dowiesz się w 10 dni.
  • remstal.com.pl