Szkółki żeglarskie dla najmłodszych

Żeglarstwo przez doświadczonych żeglarzy i kapitanów żeglugi wielkiej określane jest jako szkoła charakterów. Uczy wytrwałości, pokory, współpracy z innymi, pozwala poznać naturę i okiełznać żywioł, wyrabia poczucie odpowiedzialności. Pomaga zaszczepić odpowiednie wartości i tworzy przyzwoitych ludzi, dlatego warto zarażać dzieci pasją żeglarską już od najmłodszych lat.
Wiele jachtklubów ma w swojej ofercie kursy żeglarskie dla dzieci. Najczęściej przyjmują kursantów w wieku od 6 lat. Najmłodsi są w nich otoczeni opieką wykwalifikowanej kadry, mogą zatem uczyć się od najlepszych i odnajdować autorytety w żeglarskim środowisku. Zajęcia w szkółkach rozwijają wszechstronnie, dotyczą nie tylko budowy i obsługi jachtów, ale także ogólnego rozwoju fizycznego, umiejętności pływania, a w starszym wieku także trudniejszych zagadnień, na przykład podstaw nawigacji. Po wstępnym przygotowaniu, przede wszystkim teoretycznym, młodzi kursanci mają okazję sprawdzić się na wodzie, podczas zajęć na jednoosobowych jachtach klasy Optymist, a następnie na większych łódkach. Organizowane są dodatkowo klubowe regaty, najbardziej utalentowani kursanci mają również szanse na uczestnictwo w wyścigach międzyklubowych. Ponadto, dla nich otwierane są kolejne grupy, aby móc kształcić najzdolniejszych także w wieku późniejszym.

Starsze dzieci mogą uczestniczyć oprócz tego w obozach żeglarskich, podczas których mają nie tylko możliwość nawiązywania nowych znajomości, ale także zdobycia patentów żeglarskich i podnoszenia poziomu swoich umiejętności. To świetny sposób na spędzenie lata i pomoc dziecku w rozwijaniu pożądanych cech. Żeglarstwo buduje u dzieci wiarę we własne siły i umiejętności, co jest bardzo ważne w życiu dorosłym.

Zobacz też – DISRUPTIONBANKING BLOG:

Przeciwwskazań do uprawiania żeglarstwa praktycznie nie ma. Aktywność na wodzie daje szansę rozwoju dziecka w pożądanym kierunku, warto więc zorientować się w ofercie kursów żeglarskich, organizowanych w klubach na terenie całego kraju. Żeglarstwo to nie tylko nauka przydatnych umiejętności, ale także świetna zabawa – a w końcu o to też chodzi w dzieciństwie.

 

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.