Jakie miejsca w Katowicach warto zobaczyć?

Co warto zobaczyć na terenie tego śląskiego miasta? Niedługo wybierasz się bowiem właśnie do Katowic? Okazuje się, że atrakcji nie brakuje!

Niektórzy uważają Katowice za miasto, które mocno wiąże się z przemysłem górniczym. To fakt. Jednocześnie nie da się nie zauważyć, że Katowice przeszło w ciągu kilku poprzednich lat naprawdę sporą metamorfozę. Warto o tym pamiętać. Nie może zatem zaskakiwać, że to śląskie miasto to ciekawy kierunek turystyczny. Nie tylko pod kątem sportu. To właśnie tutaj znajduje się bowiem Spodek. Słynny między innymi z sukcesów naszych siatkarzy. Co jeszcze warto zobaczyć będąc w Katowicach? To na pewno osiedla. Jakie? Chodzi między innymi o takie górnicze osiedla, jak Nikiszowiec oraz Giszowiec. Są to bardzo charakterystyczne i zarazem klimatyczne miejsca na mapie Katowic. Cieszą się one sporym zainteresowaniem. Nie tylko wśród mieszkańców tego miasta, ale także właśnie wśród turystów. Należy zauważyć, że osiedle Nikiszowiec jest nawet uznawane przez wiele osób za pomnik historii. Jeśli zatem będziesz w Katowicach, to jest to takie „must see”. Sporo faktów na temat tego zagadnienia znajduje się tutaj https://kafej.pl/miejsca-w-katowicach-ktore-warto-zobaczyc-plan-dnia-z-przerwa-na-kawe-w-naszej-kawiarni/.

Gdzie jeszcze warto się wybrać? To także Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia. Można tam zobaczyć między innymi zabytkowe maszyny, które naprawdę robią wrażenie. Szczególnie na osobach, które zobaczą je po raz pierwszy w swoim życiu. Gdzie znajduje się zaś to Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia?

W największej hali przemysłowej na Śląsku. Warto o tym zatem pamiętać. Czego mogą dowiedzieć się zaś turyści? Na przykład tego, na czym polega technologia przerobu cynku od podszewki. Tak samo, jak produkowanie blach cynkowych. To jednak nie koniec atrakcji. Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia to okazja, aby zobaczyć ogromne nożyce, które służą do cięcia blach, czy bardzo dużych gabarytów piece do topienia itd. Na co jeszcze ewentualnie można się zdecydować? Chodzi też o Muzeum Śląskie w Katowicach. Należy zaznaczyć, że nie ma tam miejsca na nudę. Wszak Muzeum Śląskie w Katowicach organizuje chociażby interaktywne wystawy, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Wśród dzieci oraz dorosłych.

Kiedy zaś nieco zmęczysz się zwiedzaniem i podziwianiem rozmaitych, ciekawych miejsc na mapie Katowic, to warto wybrać się do kawiarni Kafej. Jest to podmiot gastronomiczny zlokalizowany przy ulicy Chorzowskiej 5, w Katowicach. Należy zauważyć, że kawiarnia Kafej ma świetne recenzje i długi staż na rynku. Z opiniami możesz na przykład zapoznać się na Google’u. Należy zauważyć, że kawiarnia Kafej jest otwarta codziennie. Od 08:30 do 19:30. Warto zauważyć, że w tym miejscu jest serwowana naprawdę pyszna kawa. Najwyższej jakości. Takiej kawy na pewno nie przyrządzisz sam sobie w domu, mieszkaniu, czy firmie. Warto zauważyć, że kawiarnia Kafej korzysta z wysokiej jakości składników. Dodatkowo kawa jest przygotowywana przez świetnych baristów. Na co jeszcze można się skusić? Na coś słodkiego. Dodatkowo kawiarnia Kafej oferuje pyszne śniadania!