Zatrzaśnięty samochód, co dalej?

ssss

Problemy z samochodem pojawiają się praktycznie każdemu, czy to większe jak wymiana silnika, lub mniejsze zwykła przebita opona. Zawsze podczas usterki zapamiętajmy żeby zachować czysty obraz sytuacji, oraz nie wpadać w panikę. 

        Bardzo częstym przypadkiem konieczności wezwania ślusarza, albo przewiezienia samochodu do mechanika jest oczywiście zatrzaśniecie kluczyków w środku. Każde auto z centralnym zamkiem, które po wyjściu automatycznie się zamyka ma ten sam problem, jeżeli przez przypadek zostawimy klucze w stacyjce, albo nawet na siedzeniu. Takie przypadki zdarzają się stosunkowo często biorąc pod uwagę ilość aut z centralnym zamykaniem drzwi. Awaryjne otwieranie samochodu jest nie raz dość uciążliwie biorąc pod uwagę fakt że możemy akurat w tym czasie spieszyć się do pracy, na zakupy, czy nawet chcemy odwieźć dziecko do szkoły. Zawsze w takich sytuacjach należy zachować zimną krew i na spokojnie znaleźć jakieś alternatywne rozwiązanie danej sytuacji. Jeżeli mamy akurat numer do ślusarza zajmującego się profesjonalnym otwieraniem zamków nie będzie problemem go wezwać, jednak jeżeli takiego kogoś nie posiadamy, to dobrym rozwiązaniem jest wezwanie na miejsce odpowiedniego mechanika, który zna się na budowie danego auta i będzie potrafił do niego wejść.

W jaki sposób postępować, aby uniknąć takich sytuacji i również zaoszczędzić kilka set złotych rocznie na wezwaniach fachowców od takich spraw?

        Pamiętanie o kluczykach w aucie to sprawa bardzo ważna, aby o nich nie zapomnieć możemy przypinać do nich sobie bardzo hałasujące rzeczy, dzięki temu prawdopodobieństwo że o nich zapomnimy jest znikome. Jeżeli zależy nam na bardziej eleganckim rozwiązaniu to możemy pojechać do najbliższego warsztatu, w którym mechanik może nam podpiąć komputer pod samochód i wyregulować centralny zamek tak, aby włączał się tylko i wyłącznie w czasie kiedy osoba kliknie przycisk na pilocie. Takie rozwiązanie sprawy jest o tylko dobre że na pewno nie zapomnimy o kluczach ponieważ bez nich nie zamkniemy auta.

        Awaryjne otwieranie auta to ostateczność o której powinniśmy pamiętać zawsze kiedy musimy zamknąć auto na jakiś czas i nie mamy pewności czy wzięliśmy klucze. Niestety taka tendencja jest oczywiście stała ze względu na rosnącą ilość aut z centralnym zamkiem. Nowsze auta posiadają rozwiązanie oparte o systemy monitorujące czy w pobliżu nie znajduje się pilot z kluczykiem, wtedy auto nie zostaje zamknięte automatycznie, tylko poprzez pilot. Gdy dojdzie do takiego zdarzenia pamiętajmy o zachowaniu zimnej krwi.