Czy wynajem magazynów w Krakowie się opłaca?

Specyficzne metody prowadzenia biznesu stają się coraz bardziej popularne. Powoli tworzy się nowy model społeczeństwa, opierającego się na używaniu nie swoich rzeczy. Nawet jeżeli ktoś kupuje rzeczy swoje, używa do tego nie swoich pieniędzy, które później trzeba oddać. Kupno domu, czy samochodu to spore wydatki i często nie obejdzie się bez kredytu. Wiele osób nawet nie posiada własnych domów, a jedynie wynajmuje mieszkania. Takie same tendencje zauważa się w biznesie. Mało kto potrzebuje posiadać własne biura- znacznie lepiej je wynająć. Coraz bardziej widoczne są tendencję także w innych obszarach działalności. Można zapytać- a po co komu magazyn? Przecież magazyn można nająć? Pierwsze objawy takiego myślenia zauważa się w większych miastach- na przykład w Krakowie.

Coraz więcej właścicieli magazynów decyduje się wynająć swoje powierzchnie. Klientów jest dużo. Klienci przy tym są bardzo zróżnicowani. Niektórzy, ci więksi będą chcieli wynająć cały magazyn, a inni (mniejsi) tylko jego część. Jednak tych mniejszych klientów z pewnością będzie na tyle dużo, że będzie można wynająć w zasadzie cały magazyn. Dzisiejsi przedsiębiorcy nie czują potrzeby posiadania własnych magazynów. Owszem, w branżach w których są one wykorzystywane, posiadanie ich jest jak najbardziej konieczne. Może się wydać wręcz nieodpowiedzialnym stawianie na najem magazynów. Jednak rozsądny przedsiębiorca wie czym jest rynek i jest świadomy, że zawsze (a zwłaszcza w takich miastach jak Kraków) znajdzie się ktoś, kto będzie chciał magazyn wynająć. I nie będzie to jedna osoba, a cała masa przedsiębiorców. Niebezpieczeństwo pozostania na lodzie staje się więc minimalne.

Zastanawiające są też trendy w przyszłości. Nie da się jasno określić czy osoby najmujące magazyny będą starały się budować własne czy też zostaną w najmowanych. Prawdą jest jednak, że na pewno nie braknie ludzi, którzy będą chcieli spróbować nająć magazyn. Prawdopodobnie rozwijające się firmy odejdą, ale gwarantowane jest, iż na ich miejsce przyjdą następni i to w nie małej ilości.

Warto uwzględnić w swoich planach biznesowych i taki scenariusz, zakładający wynajem magazynów Kraków. Badania rynkowe na pewno pokażą czy jest to dobry kurs na przyszłość.

Podobną tematykę artykułu znajdziesz:

Zarządzanie łańcuchem dostaw – podstawowe informacje