Kolonie nad jeziorem niesamowitą przygodą dla dziecka

W polskim paśmie pojezierzy, a zwłaszcza na Mazurach i Pomorzu znajduje się cała masa niesamowitych ośrodków nad jeziorem, które są doskonałym miejscem na zorganizowanie dziecięcych kolonii. Za okolicą tą przemawiają przede wszystkim liczne kąpieliska, rozległe leśne tereny i czyste, nieskażone zanieczyszczeniami powietrze. Kolonie nad jeziorem odbywają się w miejscach wolnych od zgiełku charakterystycznego dla dużych miast. co pozwoli dzieciom przenieść się w zupełnie inny świat, w którym zwrócą uwagę i docenią piękno naturalnego środowiska. 

Mnóstwo tego typu wyjazdów organizuje firma Kogis, która specjalizuje się w tej branży od bardzo wielu lat. Posiada ona doświadczony zespół, który dokładnie wie w jaki sposób atrakcyjnie zająć dzieciom czas wolny. 

Na stronie internetowej kogis.pl znajdują się oferty przeznaczone dla dzieci w różnym wieku – od tych najmłodszych, po nastolatków zbliżających się do dorosłości. Atrakcyjny jest również wybór wielu obszarów, na których tematycznie skupi się cały obóz. Dziecko ma możliwość pojechania chociażby na obóz taneczny, gdzie pozna podstawowe techniki taneczne i skomponuje własne układy choreograficzne. Nad jeziorem można bawić się też doskonale na obozach fotograficznych czy aktorskich, gdzie umiejętności w tych dziedzinach nabywane będą w otoczeniu cudownej natury. Popularnością cieszą się też wszelkiej maści kolonie sportowe, na których obozowicze przez cały czas trwania wyjazdu mają możliwość sprawdzania się w różnych konkurencjach lub jednej dokładnie sprecyzowanej (fitness, jeździectwo, żeglarstwo). Nad jeziorem organizowane są także obozy tematycznie skupione wokół popularnych w ostatnich latach wytworach szeroko rozumianej popkultury np. Harry Potter czy manga i anime.

Pasjonatom mocniejszych przeżyć z pewnością przypadną do gustu obozy survivalowe, które uczą uczestników przetrwania w trudnych warunkach. Wśród szerokiej gamy tematyk oferowanych przez Kogis dziecko znajdzie coś, co wyda mu się szczególnie interesujące.

Oprócz zajęć ściśle związanych z wybraną tematyką, dziecko na obozie liczyć może również na inne atrakcje. Przede wszystkim ośrodki wypoczynkowe położone są nad bezpiecznymi kąpieliskami, co zapewnia uczestnikom możliwość wodnym zabaw w pogodne dni. Oczywiście wszelkie harce w jeziorach odbywają się pod bacznym okiem licencjonowanego ratownika. Organizatorzy z firmy Kogis zapewniają również wiele rozmaitych integracyjnych zajęć i sposobów zagospodarowania czasu wolnego takie jak dyskoteki, balonowe bitwy, wyprawy rowerowe, gry karciane i planszowe, wycieczki fakultatywne po regionie, rozmaite gry terenowe, nauka chodzenia na szczudłach i żonglowania oraz oczywiście uprawianie sportów na bardzo wiele różnych sposobów. W koloniach bowiem przede wszystkim chodzi o zagospodarowanie dzieciom czasu wolnego na powietrzu, aby w pełni wykorzystały piękne, wakacyjne dni. Nie zapominać należy jednak o najważniejszym – możliwości poznania nowych osób. Obozy to często czas zawierania nowych przyjaźni, które kultywowane są jeszcze długo po powrocie do domów. Wiele rozmaitych aktywności przeżywanych wspólnie doskonale integruje uczestników kolonii ze sobą i powoduje, że wyjazd jest jeszcze bardziej fantastyczny.

Organizatorzy z firmy Kogis od razu na początku obozu organizują parę gier integracyjnych, które wprowadzają uczestników w odpowiedni humor i pozwalają się lepiej poznać. Podsumowując, kolonie nad jeziorem to szansa na bardzo udany wyjazd dla dziecka, poznanie nowych osób oraz rozwijanie swoich pasji.  

Sprawdź również https://www.kogis.pl/regiony/nad-jeziorem/