Krem na łuszczycę, który złagodzi objawy choroby

Łuszczyca może dotknąć każdego z nas, niezależnie od stylu życia. Nie jest to choroba zakaźna, za to wiele badań wskazuje na uwarunkowania genetyczne. Wbrew pozorom nie jest to tylko problem skóry, ale ogólnoustrojowa choroba o podłożu autoimmunologicznym.

Jeśli na Twojej skórze pojawiają plamy złuszczonego naskórka, którym towarzyszy świąd i zaczerwienienie – to może być łuszczyca. Stan zapalny wywołany przez tę przypadłość może być bardzo uciążliwy. W niektórych przypadkach, zapalenie obejmuje również kości i stawy. Dlatego terapię należy rozpocząć jak najszybciej. Niestety nie wynaleziono leku, który mógłby całkowicie zlikwidować problem łuszczycy. Ratunkiem jest leczenie objawowe, za pomocą dobranych preparatów medycznych.

Krem na łuszczycę jako uzupełnienie terapii

Leczenie objawowe łuszczycy polega na usunięciu zmienionych płatów skórnych i dostarczeniu niezbędnych substancji. W celu likwidacji złuszczonego naskórka stosuje się najczęściej zabiegi kwasem salicylowym. Najnowszą metodą leczenia jest natomiast terapia biologiczna, czyli inżynieria genetyczna. Na taką możliwość mogą jednak liczyć tylko pacjenci, dla których inne metody okazały się bezskuteczne. Tymczasem nawet nienasilona postać łuszczycy jest problematyczna i w dużej mierze wpływa na jakość życia. Dlatego warto regularnie stosować wyroby medyczne, w formie specjalistycznych kremów na łuszczycę.

Dobry krem na łuszczycę zawiera naturalne, przebadane oleje, z wysoką zawartością kwasów omega 3, 6 i 9. Niejednokrotnie są to równocześnie składniki, który wspomagają odnowę ubytków. Skóra dotknięta łuszczycą może pękać, co jest bardzo bolesne. Dlatego odpowiedni skład kremu jest bardzo ważny.

Oleje pomogą odbudować naturalną powłokę ochronną skóry i wspomóc leczenie ran. Krem na łuszczycę zawiera na przykład olej z czarnej porzeczki, oliwę z oliwek, olej kukurydziany i słonecznikowy. W składzie preparatu znajdują się również naturalne prebiotyki i mocznik. To niezbędne substancje, sprzyjające utrzymaniu prawidłowego poziomu nawilżenia oraz wspomagające odbudowę mikroflory.

Jak pielęgnować skórę z łuszczycą?

Skóra z łuszczycą wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Nie chodzi tylko o krem, ale także emulsje, oliwki i preparaty myjące. Należy zapobiegać uszkodzeniom płaszcza ochronnego skóry. Dlatego nie zaleca się pocierania skóry ręcznikiem, zażywania długich i gorących kąpieli. Ze względu na autoimmunologiczny charakter choroby, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę zdrowie całego organizmu. Wymagana jest zdrowa dieta. Należy unikać stresu, alkoholu, tytoniu oraz wszelkich substancji alergizujących! Produkty takie jak truskawki czy pomidory mogą zwiększać wydzielanie histaminy. Nie powinny się znaleźć w diecie osoby cierpiącej na łuszczycę. Warto także pamiętać o dokładnym sprawdzaniu składu używanych kosmetyków. Parafina i pochodne ropy, chemiczne barwniki i zapachy – mogą zaostrzać objawy łuszczycy.

Pierwszym krokiem w stronę zdrowia jest wizyta u dermatologa. Tylko specjalista będzie w stanie określić rodzaj terapii indywidualnej. Pacjenci zmagają się z symptomami o różnorodnym nasileniu. Każdy z nich musi wprowadzić w życiu zmiany. Konsultacja z profesjonalistą pozwoli określić, jakie zabiegi, preparaty i codzienne nawyki okażą się najbardziej pomocne. 

Podobny wpis: http://allergoff.pl/artykuly/krem-na-luszczyce-czyli-najprostszy-sposob-na-wsparcie-codziennej-terapii/

  • gdansk.bmw-bawariamotors.pl/