Rodzaje tatuaży tymczasowych

  Wraz ze wzrostem popularności tatuaży tymczasowych, powstało ich kilka rodzajów. Różnią się od siebie trwałością, barwnikami a nawet wyglądem. Przed wyborem odpowiedniego tatuażu, warto wiedzieć czym się poszczególne rodzaje charakteryzują.

Biotatuaż

 Jednym z bardziej trwałych tatuaży tymczasowych, jest biotatuaż. Potrafi utrzymać się na skórze nawet do pięciu lat. Utrzymuje się tak długo, ponieważ pigment jest umieszczany podskórnie na głębokość od 0,6 do 1,4 mm. Można go wykonać na dowolnej części ciała i z wykorzystaniem szerokiej gamy kolorów. Z czasem zwyczajnie blednie, łuszczy się i usuwa z powierzchni ciała.

Tatuaż z henny

 Tego typu tatuaż charakteryzuje się tym, że jedynie barwi naskórek a nie wnika pod skórę. Dlatego też utrzymuje się do około trzech tygodni, jeżeli jest dobrze wykonany. Polega na tym, że specjalny barwnik nanosi się na skórę a następnie czeka aż wyschnie. Z każdym kolejnym dniem tego typu tatuaże się zmywają, aż ostatecznie nie ma żadnego śladu po nich. Jest to dobry sposób na przeżycie pierwszej przygody z tatuażem, aby zwyczajnie zobaczyć, jak to jest mieć coś takiego na swojej skórze.

Tatuaż permanentny

 Tatuaż permanentny różni się od biotatuażu przede wszystkim trwałościom. Metoda wykonywania obu tatuaży jest bardzo podobna. Różnicą jest fakt, że tatuaż permanentny utrzymuje się na skórze do około dwóch lat, w zależności od tolerancji organizmu (http://mixprint.com.pl/index.php/sitodrukowe/tatuaze-zmywalne). Aktualnie bardzo popularne stało się wykonywanie makijaży tą metodą. Coraz więcej kobiet, zamiast henny na brwiach decyduje się na zrobienie makijażu permanentnego, dzięki któremu nie trzeba się martwić malowaniem, przez kolejne dwa lata. Aktualnie tego typu makijaże wykonywane są również w każdym lepszym salonie kosmetycznym. Są więc ogólnodostępne.

Tatuaż brokatowy

 Tatuaż brokatowy utrzymuje się na skórze do siedmiu dni. Ze względu na krótką trwałość jest idealny, jako ozdoba na różnego typu imprezy. Jego wygląd ze względu na obecność brokatu jest znacznie zbliżony do biżuterii. Ozdobiony cekinami może więc posłużyć, jako zmywalna biżuteria.

  Podsumowując, można zauważyć, że rodzajów tatuaży tymczasowych jest wiele. Jeżeli więc boimy zdecydować się początkowo na zrobienie sobie normalnego tatuażu, to ta opcja może okazać się świetną alternatywą aby zobaczyć, jak to jest nosić tego typu ozdobę na swoim ciele. Ważne jest to, że takie tatuaże dobrze wykonane nie różnią się praktycznie niczym, od tych prawdziwych. Różnica polega na tym, że mogą być one usunięte w każdym czasie, kiedy nam się znudzą.

Jakie tatuaże zmywalne na zamówienie wybrać?