Rozpoczęła się budowa całorocznego Ośrodka Szkoleniowo-Żeglarskiego w Sławie – pierwszego takiego obiekt w Lubuskiem

Rozpoczęła się budowa unikalnego Ośrodka Szkoleniowo-Żeglarskiego w Sławie, który będzie pierwszym tego typu obiektem w województwie lubuskim. Inwestycja pozwoli na stworzenie doskonałych warunków do treningu i wypoczynku na wodzie przez cały rok.

Ośrodek będzie wyposażony w nowoczesne sale konferencyjne, a także 84 miejsca noclegowe dla uczestników szkoleń i wypoczynku. Będzie też wyposażony w mały port, w którym zacumować będzie można 16 jednostek.

Jednym z najważniejszych aspektów ośrodka będzie jego ekologiczny charakter. Ośrodek będzie zasilany z OZE, a na pomostach zostaną zainstalowane stacje ładowania dla jednostek z napędem elektrycznym. Ośrodek będzie również posiadał nowoczesną zrzutnię nieczystości z jachtów, co wpłynie pozytywnie na środowisko wodne.

Inwestycja jest współfinansowana przez Fundusze Norweskie, co pozwala na jeszcze lepsze wyposażenie ośrodka i zapewnienie jeszcze wyższej jakości usług. Koszt całkowity inwestycji wynosi ponad 11 mln zł.

Ośrodek Szkoleniowo-Żeglarski w Sławie to miejsce, które będzie idealne dla miłośników żeglarstwa. Inwestycja ta z pewnością przyczyni się do rozwoju turystyki w regionie oraz do popularyzacji żeglarstwa w Polsce.