Żyrandol – główna atrakcja wnętrza

Większość osób uważa, że w dzisiejszych czasach żyrandole nie pasują do wystroju wnętrz i należą tylko do starych kamienic i wielkich pałaców. Nic bardziej mylnego. Żyrandol to przedmiot, który we wspaniały sposób podkreśla światło naszego domu. Pasuje do wnętrz, które mają w swoich aranżacjach przepych, są stonowane, klasyczne lub nowoczesne. Żyrandol podkreśla wszystko i nadaje nowego charakteru pomieszeczniu. Pokój zyskuje na elegancji i jest wypełniony efektywnymi refleksami świetlnymi. Żyrandol to klasyczna forma elegancji, która w magiczny sposób oddaje charakter wnętrza.
Żyrandol – główna atrakcja wnętrza
Projektując mieszkanie, należy dokładnie przemyśleć każdy ruch. Zaplanować każdy mały szczegół, wiedzieć gdzie co będzie stało. Pomoże to w planowaniu oświetlenia w pomieszczeniach, a szczególnie w opracowywaniu układu rozmieszczenia żyrandoli. Nie warto w domu korzystać z plafonów czy kinkietów. Nie upiększą one naszego domu tak zjawiskowo jak żyrandole.
W salonie zdarza się że mamy także jednocześnie jadalnie. Należy wtedy umieścić żyrandol nad stołem lyb na środku pomieszczenia. Trzeba mieć także na uwadzę dodatkowe oświetlenie. Żyrandol może także być umieszczony w centrum salonu, jeżeli jest to tylko i wyłącznie pokój o charakterze salonu. W ten sposób pięknie zaakcentujesz główny pokój w domu.
Do salonu najlepszy jest klasyczny żyrandol z kryształów. Dla niektórych jest to obnoszenie się i przepych, jednak kryształy to materiał, który pasuje do pomieszczenia tradycyjnego, nowoczesnego i industrialnego. Na rynku dostępne są żyrandole z różnego rodzaju tworzyw, np. z drewna, ze szkła i tym podobne. Umieszczając w pomieszczeniu żyrandol, trzeba zwrócić uwagę na jego wysokość i wielkość.
Duże pomieszczenie musi mieć większy żyrandol, a małe mniejszy. Dopasowanie żyrandolu do stylu pokoju też należy do spraw ważnych.
Jeżeli chcesz dobrze wybrać żyrandol, przeczytaj ten artykuł. Pomoże ci on podjąć kilka podstawowych decyzji związanych z kupnem tego przedmiotu.

Źródło – żyrandole klasyczne