Zakup szamponu samochodowego – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Wiele osób decyduje się samodzielnie myć własne auto. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami podwórka, działki bądź innego miejsca, w którym możemy dokonać tej czynności, to nie pozostaje nam nic innego jak tylko oszczędzić trochę środków finansowych i samodzielnie umyć samochód.
Jeżeli wybierzemy już odpowiedni szampon, jesteśmy niemal gotowi do samodzielnego mycia naszego pojazdu. Co powinniśmy jednak zrobić w pierwszej kolejności? Przede wszystkim najpierw powinniśmy opłukać nasz samochód wodą, aby zmyć z niego największy brud, aby nie rozcierać go po karoserii. Jest to bardzo ważna czynność, o której pamięta stosunkowo niewiele osób. Zazwyczaj abyśmy mogli skutecznie umyć samochód potrzebujemy jedynie dwóch do trzech nakrętek szamponu samochodowego. Oczywiście pod warunkiem, że producent szamponu nie zaleca innej ilości. Szampon w odpowiedniej ilości powinniśmy zalać ciepłą wodą. Uwaga! Bardzo istotne jest to, abyśmy nie pozwolili na wyschnięcie szamponu na karoserii samochodu. Po dokładnym umyciu i spłukaniu samochodu, powinniśmy osuszyć nasze auto używając do tego suchej szmatki.
Coraz częściej wybieramy szampony samochodowe zawierające wosk. Oszczędzamy przy tym zarówno czas, jak i pieniądze. Jednak mamy wątpliwości co do użytkowania takich preparatów na szyby. Boimy się, że będą one po prostu tłuste, co uwidacznia się głównie podczas deszczowych, nieprzyjemnych dni. Wycieraczki jakby rozcierały osadzony tłuszcz i nie jest to dla nas sytuacja komfortowa. Jest to niestety obawa, która dość często jest uzasadniona. Co więc powinniśmy zrobić w takim przypadku? Powinniśmy użyć odrobiny (ale naprawdę odrobiny!) bardzo słabego rozpuszczalnika lub płynu przeznaczonego do oczyszczania powierzchni ze szkła. I problem przestanie istnieć. Czasami proste rozwiązania są najlepsze i tak jest też w tym omawianym przez nas przypadku.

W kwestii mycia i dbania o samochód doradzała Wam : Myjnia samochodowa AutoSpa Zabrze