Zimowe buty damskie – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W naszym klimacie zimowe buty nie mają łatwo- zima bywa uciążliwa, bo niskie temperatury a także opady deszczu i śniegu trwają tutaj bardzo długo. Jednocześnie żadna kobieta nie chce wybierać butów tylko na podstawie ich trwałości, w końcu wygląd też jest ważny. Jak więc to pogodzić? Już mówimy!

Podeszwa przede wszystkim!

Jeżeli masz określony model butów, jakie chciałabyś nosić zimą, nie rezygnuj z nich tylko dlatego, że wydają się być delikatne. Zamiast tego lepiej będzie poszukać podobnych,ale o grubszej podeszwie. Pamiętaj, że to od podeszwy najbardziej zależy do jakiego stopnia odczuwać będziemy zimno. Dobrze zatem jeśli jest na tyle gruba i mocna by porządnie odseparowała nas od nawierzchni. Jednocześnie ważne jest by sprawdzić czy nie odkleja się od buta, najlepiej wybierać podeszwy szyte. Cała reszta buta to głównie Twoja fantazja. W tym sezonie modne będą buty o trójkątnym zakończeniu, te o fakturze przypominającej wężową skórkę oraz z uroczym futerkiem przy kostce. Obcasy, jeśli już to tylko stabilne, co z pewnością oprócz modnymi, uczyni Was także bezpiecznymi.

Podstaw na jakość

Butów jest całe mnóstwo na rynku. Często te tańsze wcale nie różnią się wizualnie od tych droższych. Jednakże zimowe buty damskie to nie tylko wygląd zewnętrzny, ale także komfort noszenia oraz utrzymywanie ciepła. To drugie jest szczególnie ważne, bo buty nie mogą ani wyziębiać ani przegrzewać stopy, dlatego nie poleca się sztucznych materiałów. Materiał nie powinien łatwo przemakać, a najlepiej w ogóle.

Jeżeli chcecie aby buty zimowe posłużyły Wam przez więcej niż rok, nie wybierajcie sezonowych ozdób. Postawcie na klasycznie gładkie buty w odcieniach brązów, czerni czy szarości. Dzięki temu obuwie pasować będzie do każdej kreacji oraz nada wam szyku i elegancji. Ciekawy wybór można znaleźć wśród butów marki Timberland – https://retrokicks.pl/pol_m_DAMSKIE_Timberland-209.html

Podsumowując ten tekst można by rzec, że buty zimowe po prostu muszą kosztować więcej niż buty na pozostałe pory roku, bo też więcej trudnych sytuacji je czeka, najważniejsza jest tutaj jakoś, a dopiero później ozdoby!